Органiзатори конкурсу:

Національна спілка
композиторів України

Дитяча музична школа № 3
ім.В.С.Косенка

Шановнi колеги!

III Всеукраїнський
Конкурс юних пiанiстiв iм. В.С.Косенка
проведено.

Наступний,
IV Всеукраїнський Конкурс
юних пiанiстiв iм. В.С.Косенка
буде проведений
наприкiнцi 2018 року.

Всеукраїнський конкурс
юних піаністів ім.В.С.Косенка

Фортепiанний конкурс

Видатний український композитор, піаніст-віртуоз, педагог Віктор Степанович Косенко (1896—1938) залишив після себе значний слід в історії музики.

Один з небагатьох українських композиторів, він отримав європейську освіту, навчаючись у Варшавській консерваторії у піаніста та композитора А.Михаловського. Закінчив Петроградську консерваторію як піаніст-виконавець, але саме в роки навчання почав писати перші композиторськi опуси — фортепіанні та вокальні твори.

 

З 1918 року поселився в Житомирі, де й почалася його активна творча діяльність. Як соліст в камерному ансамблі він здійснює концертні поїздки по Україні, займається просвітницькою діяльністю серед музикантів-аматорів, ентузіастів. Тільки фортепіанне тріо, організоване Віктором Степановичем, за кілька років діяльності дало понад 200 безкоштовних концертів! В житомирське десятиліття композитор пише багато творів, серед них одним з найвідоміших стає фортепіанний цикл «11 етюдів у формі старовинних танців».

Пізніше В. Косенка запросили викладати у Київському музично-драматичному інституті ім. М.В.Лисенка (з 1929р.), а з 1934 року він стає професором Київської консерваторії. Як педагога та виконавця його запрошують в журі конкурсів виконавців: Москва (1931), Ленінград (1934), Харків (1934).

Деякий час він допомагав комісії по систематизації дитячого фортепіанного репертуару. Розуміючи завдання і проблеми, які виникали в дитячій музичній освіті, разом з В. Барвінським, Н. Вілінським, Ф. Надененко, Б. Яновським, С. Шевченко, Л.Ревуцьким та іншими видатними музикантами Косенко зробив значний внесок в розширення дитячого репертуару. Він написав «4 дитячих пісні», які стали своєрідною прелюдією до циклу «24 дитячих п’єси». В цей період з’являється ще один збірник дитячих п’єс для фортепіано.

Важливу увагу Косенко надавав дитячій музичній освіті. Створена ним музична студія, де вiн працював з хором з часом перетворилась в дитячу музичну школу. Cьогодні – це Дитяча музична школа №3 ім. В.С.Косенка.

 

Саме в продовження розвитку його педагогічно-просвітницьких ідей, вшанування пам'ятi композитора, з метою подальшого розвитку дитячого виконавства у 2010 роцi працiвниками Київської організації Національної спілки композиторів України та Дитячої музичної школи № 3 ім. В. С. Косенка було вирішено розпочати у мiстi Києвi фортепіанний конкурс юних пiанiстiв, що носить iм'я нашого видатного спiввiтчизника.

У 2012 роцi Конкурс, продовжуючи попереднiй Перший міський конкурс юних піаністів, набув статус Всеукраїнського.

 

Лариса Денисюк, Мирослава Денисюк