Органiзатори конкурсу

Київська організація Національної спілки композиторів України

Дитяча музична школа № 3 ім. В. С. Косенка (м. Київ)

Фортепiанний конкурс

Видатний український композитор, піаніст-віртуоз, педагог Віктор Степанович Косенко (1896—1938) залишив після себе значний слід в історії музики.

Один з небагатьох українських композиторів, він отримав європейську освіту, навчаючись у Варшавській консерваторії у піаніста та композитора А.Михаловського. Закінчив Петроградську консерваторію як піаніст-виконавець, але саме в роки навчання почав писати перші композиторськi опуси — фортепіанні та вокальні твори.

 

З 1918 року поселився в Житомирі, де й почалася його активна творча діяльність. Як соліст в камерному ансамблі він здійснює концертні поїздки по Україні, займається просвітницькою діяльністю серед музикантів-аматорів, ентузіастів. Тільки фортепіанне тріо, організоване Віктором Степановичем, за кілька років діяльності дало понад 200 безкоштовних концертів! В житомирське десятиліття композитор пише багато творів, серед них одним з найвідоміших стає фортепіанний цикл «11 етюдів у формі старовинних танців».

Пізніше В. Косенка запросили викладати у Київському музично-драматичному інституті ім. М.В.Лисенка (з 1929р.), а з 1934 року він стає професором Київської консерваторії. Як педагога та виконавця його запрошують в журі конкурсів виконавців: Москва (1931), Ленінград (1934), Харків (1934).

Деякий час він допомагав комісії по систематизації дитячого фортепіанного репертуару. Розуміючи завдання і проблеми, які виникали в дитячій музичній освіті, разом з В. Барвінським, Н. Вілінським, Ф. Надененко, Б. Яновським, С. Шевченко, Л.Ревуцьким та іншими видатними музикантами Косенко зробив значний внесок в розширення дитячого репертуару. Він написав «4 дитячих пісні», які стали своєрідною прелюдією до циклу «24 дитячих п’єси». В цей період з’являється ще один збірник дитячих п’єс для фортепіано.

Важливу увагу Косенко надавав дитячій музичній освіті. Створена ним музична студія, де вiн працював з хором з часом перетворилась в дитячу музичну школу. Cьогодні – це Дитяча музична школа №3 ім. В.С.Косенка.

 

Саме в продовження розвитку його педагогічно-просвітницьких ідей, вшанування пам'ятi композитора, з метою подальшого розвитку дитячого виконавства працiвниками Київської організації Національної спілки композиторів України та Дитячої музичної школи № 3 ім. В. С. Косенка було вирішено розпочати у мiстi Києвi фортепіанний конкурс юних пiанiстiв, що носить iм'я нашого видатного спiввiтчизника.

 

Лариса Денисюк, Мирослава Денисюк